Articles

  Kolor ma znaczenie…czyli bądź trendy również latem
Epoka czarno-białej telewizji, szarości na ulicach, kamuflowania wyglądu pod ciemnymi ubraniami minęła już dobrych kilkanaście lat temu…Teraz króluje bogactwo kolorów i kształtów tak w świecie mody, motoryzacji, aranżacji wnętrz jak i okiennych wariacji.
więcej
  Zabezpiecz się przed włamaniem… pomyśl o bezpiecznych oknach…
Prawie co trzy minuty dokonywane jest włamanie, a ponad 70% włamań do domów odbywa się przez okna, w tym 50% przez te największe i najłatwiej dostępne, czyli drzwi balkonowe czy tarasowe. W związku z tym kwestia bezpieczeństwa nie powinna być pomijana przy planowaniu budowy lub renowacji domu czy mieszkania.
 więcej
  Łatwe sposoby na zaparowane okna
Zaparowane okna to problem znany większości. Borykamy się z nim szczególnie w okresie wiosennym i jesienno-zimowym. Wówczas bowiem mamy do czynienia ze znacznymi różnicami dobowymi temperatur oraz zwiększoną wilgotnością powietrza.
 więcej
  Kupiłem okno... i co dalej?
Zakup okien to często inwestycja na lata… Decyzja dotycząca wyboru materiału, z jakiego są wykonane, ich koloru i kształtu często stanowi istotny moment w procesie decyzyjnym związanym z budową domu bądź remontem mieszkania.
 więcej
  Jak prawidłowo wymierzyć okno?
Prawidłowe wymierzenie okna jeszcze przed samym zakupem jest jedną z ważniejszych czynności determinujących jego prawidłową funkcjonalność. W związku z tym, aby nie ponosić odpowiedzialności za błędy w wymierzeniu okna DRUTEX S.A. rekomenduje zlecenie wykonania takowego pomiaru przez autoryzowane osoby lub firmy montażowe.
więcej
  Konserwacja okien
Aby przedłużyć żywotność i zachować dobry wygląd okien i drzwi należy stosować odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne i konserwacyjne do których należy: stosowanie środków myjących, konserwacja uszczelek, smarowanie zawiasów i okuć obwiedniowych.
 więcej
  Jak wybrać okno energooszczędne?
Nowoczesna technika stosowana w stolarce okienno-drzwiowej dostarcza klientom wielu produktów i rozwiązań umożliwiających oszczędzanie energii. Priorytetem są wysokiej jakości okna zapewniające wyjątkowy komfort cieplny w domu a tym samym wpływające na zmniejszenie kosztów ogrzewania.
 więcej
  Jakie wybrać okno?
Okna PVC, drewniane czy aluminiowe? Stojąc przed takim dylematem na pewno trudno jest podjąć właściwą decyzję o zakupie stolarki okiennej. Wszystkie trzy wymienione rodzaje okien prawie nie różnią pod względem użytkowym.
 więcej

Wybrana oferta


Poradnik okienny